sky
lift

Загальнодержавна проблема ЖКГ № 1 – ліфти. Частина 1. Ліфти – пенсіонери

Однією з найболючіших тем не тільки для пересічних громадян, а й для ЖЕКів, ОСББ та інших організацій і об’єднань сфери ЖКГ є ліфтове господарство. Причому це проблема № 1 не тільки в Києві чи Одесі, а на всій території України.

25 років минуло!

З обслуговуванням багатоповерхівок радянської забудови всебічно сумна ситуація. Проте труби люди змінюють самостійно, на даху і підвали теж гроші виділяються і збираються, а от з ліфтами все набагато гірше

Пасажирські підйомники – це вертикальний транспорт підвищеної небезпеки! Згідно з нормативними вимогами вони можуть працювати максимум 25 років. Подальше їх використання забороняється до виконання експертної оцінки.

Після цієї процедури старе обладнання потребує капітального ремонту, модернізації або заміни. В середньому в Україні ліфтів – «пенсіонерів» понад 60%. Наприклад, в Києві з близько 22 тисяч ліфтів більше 10 тисяч возять пасажирів вже довше чверті століття.

У Рівненській, Харківській і Тернопільській областях цифри взагалі катастрофічні. Там переробних підйомників майже 80%! Але і це не гірші показники. Ще в 2016 році 90% ліфтів в Одесі мали «вийти на пенсію».

Причому їх стан таке, що необхідна не модернізація, а заміна. Про Луганської та Донецької областей можна навіть не заїкатися. Аналогічна ситуація і з системами диспетчеризації. У більшості міст України вони відслужили більше двадцяти років.

Їх також необхідно модернізувати або замінювати. Як показує статистика, проблеми з ліфтами турбують українців набагато частіше, ніж з газом або електроенергією.

Ціна запитання

Ціна ліфта в 9-ти поверховий будинок залежить від …

Чому ж ці проблеми не вирішуються? Все впирається в гроші. Середня вартість нового ліфта для дев’ятиповерхового будинку – близько 400 000 долл, ще близько 20% від цієї цифри додається на монтаж це близько 80 000 грн, і 50% вартості монтажу буде потрібно на демонтаж і вивіз старого підйомного обладнання.

З огляду на наведені вище статистичні дані можна тільки уявити, які нечувано великі кошти потрібні для оновлення ліфтового господарства міста та країни. Це сотні мільйонів і мільярди гривень.

Де ж їх взяти при дірі в українському бюджеті? Тому дані Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України свідчать про відсутність загальнодержавних програм з оновлення ліфтового обладнання в країні.

Якщо ви звернетеся в нашу компанію, ми зможемо виїхати на об’єкт і зробити кошторис вартості ліфта абсолютно безкоштовно!

схожі статті