sky
lift

Протипожежні вимоги до пасажирських ліфтів

У громадських, офісних, лікарняних, комерційних і адміністративних будівлях повинні бути пасажирські підйомники, що функціонують в разі пожежі в екстремальних режимах, забезпечуючи евакуацію пасажирів і перевезення підрозділів пожежників.
При розробці такого обладнання наші інженери-проектувальники враховують вимоги, які перераховані в ДБН В.2.2-9-99, пр. Ж. А саме:

1. Обладнання оснащується автоматизованим управлінням, здійснюваним з пожежного поста, яке забезпечує спуск ліфтової кабіни на перший поверх, відкриття дверей і відключення підйомника.
Противопожарные требования к лифтам

2. У будівлях від 26,5 м (від рівня землі до підлоги верхнього не технічні поверхи) хоча б один підйомник вантажопідйомністю від 800 кг повинен бути розрахований на перевезення підрозділів пожежників. Його особливістю є можливість автономно управляти ліфтом на 1 поверсі і в кабіні, відключаючи при поїздці по поверхах кнопкові прилади.

3. Кабіна обшивається матеріалами стійкими до вогню і має люк, через який можна в разі аварії потрапляти в ліфтову шахту.

4. У шахті ліфта розташовуються тільки електромережі підйомника (обов’язково ізольовані вогнестійкими матеріалами), прокладка інших комунікаційних ліній не припустима.

5. До шахти підйомників, в яких можуть транспортуватися пожежні бригади також пред’являються особливі вимоги. Перш за все, це ізольованість. Всі конструкції шахти, машинні приміщення, канали і ніші для електропроводки розраховані на стійкість до вогню як мінімум протягом 45 хвилин. Двері шахтних отворів монтуються з протипожежної не менш третього типу, а дверцята тамбурних шлюзів і приміщень біля ліфтів – другого типу (з відкриванням в шахту, ущільненнями на стиках і функцією самостійного закривання). Для будівель понад 16 поверхів межа стійкості до вогню стін і перекриттів ліфтових шахт від 2 годин 30 хвилин.

6. Підйомник в таких висотках, розрахований на перевезення пожежних бригад, має сполучення з кожним поверхом багатоповерхівки через повітряну зону на 200 см тягнеться по фасаду або через шлюзи тамбурів з огорожею, стійким до вогню 2 години 30 хвилин, і дверима вогнестійкими на 72 хвилини. Ліфтовим шахтам забезпечується натиск повітря 40 Па, а в тамбури та майданчики – 20 Па. Для будівель від 26,5 м (від рівня землі до підлоги верхнього не технічні поверхи) менше 16 поверхів натиск повітря в ліфтову шахту, тамбури та майданчики – 20 Па.

схожі статті