sky
lift

Ліфти Шанхайської вежі

Все, що пов’язано з будівництвом Shanghai Tower (Шанхайсткая вежа, Китай) дивно. Побудувати величезний будинок висотою 632 м (II місце на планеті за висотою) в сейсмічно несприятливому районі з землетрусами і тайфунами, та ще й на м’якому грунті – це нереально!

Проте китайський хмарочос побудований і експлуатується. У ньому 128 поверхів, дев’ять садів, живуть і працюють 16 тисяч людей. Від початку розробки проекту до введення в експлуатацію на цього гіганта пішло 22 роки.

Китайські ліфти “попереду планети всієї”

Щоб забезпечити транспортування людей по хмарочосу в ньому встановили 106 найшвидших у світі ліфтів, що рухаються зі швидкістю 18 м / с (1230 м / хв.). Серед цих підйомників як з однієї кабіною, так і двоповерхові.

Один з ліфтів з найдовшого на землі шахтою (578,5 м) дозволяє всього за 35 с злетіти з першого поверху на оглядовий майданчик на останньому поверсі. Ще два інших ліфта піднімають пасажирів з другого на 119 поверх за 53 с. Можливістю оглянути Шанхай з висоти пташиного польоту вже скористалися тисячі туристів.
Технології використовувані в ліфтах Шанхайського хмарочоса

Щоб забезпечити функціонування надшвидких ліфтів розробники використовували цілий ряд технологічних нововведень. Серед ноу-хау:

  • нова схема змотування і укладання троса підйомника, що приводиться в рух економним і ефективним електричним двигуном постійного струму дії на магнітах. Коли ліфт спускається і гальмує двигун грає роль генератора, виробляючи енергію;
  • повну безпеку підйомника гарантують новітня система гальм, ступінчастий амортизатор, обладнання для гальмування в екстрених випадках, регулятор швидкості і т. д .;
  • система управління керується з декількох пультів паралельно;
  • головний трос з крученого дроту, його міцність значно вище, ніж у аналогічних елементів інших швидкісних ліфтів;
  • система стабілізації, що запобігає обертання і хитання кабінки через кривизни рейок, за якими вона рухається і тиску потоків повітря;
  • аеродинамічна форма кабінки. Завдяки тому, що зовні кабіна обтічна, знижується роль тиску повітря на переміщення при високих швидкостях;
  • пристрій, що захищає вуха пасажирів і позбавляє від негативних відчуттів, за рахунок того, що знижує тиск повітря в кабінці.

 

На нашому сайті ви можете не тільки дізнатися про ліфтових новинки, а й замовити ліфтове обладнання і запчастини в Україні.

 

схожі статті